
Земельні питання:
Зміна цільового призначення земельної ділянки
Зі змінами в політичній системі України було запроваджено зміни і у Земельному Кодексі України. Сьогодні спрощено систему переведення земельної ділянки із одної групи цільвого призначення до іншої. Нагадаємо, що відповідно до Наказу від 23.07.2010 № 548 Державного комітету України із земельних ресурсів, землі України класифікуються на:
-
землі сільськогосподарського призначення;
-
землі житлової та громадської забудови;
-
землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;
-
землі оздоровчого призначення;
-
землі рекреаційного призначення;
-
землі історико-культурного призначення;
-
землі лісогосподарського призначення;
-
землі водного фонду;
-
землі промислового, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення
-
землі запасу, резервного фонду та загального користування.
Саме землі с/г призначення мають найбільшу цінність для України. Це потенційно прибуткові території, які можна використовувати для вирощування с/г культур та іншого господарства, такого необхідного для розвитку нашої країни. Напевно саме тому зміна цільового призначення земельної ділянки з категорії в категорію є досить складною процедурою, яка супроводжується великою кількістю погоджень від дозвільних органів. Крім такої незкінченної кількості погоджень є ще й фінансова сторона - оплата "втрат" пов'язаних із вилученням сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ) для використання їх у цілях, не пов'язаних із веденням сільського господарства. Розмір такої оплати визначається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. N 1279.
Детальніше про порядок такого переведення.
Порядок це механізм, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває у власності громадянина або юридичної особи. Така зміна повинна проводитись за поданням заяви власника до місцевої ради, якщо ділянка знаходиться в межах населеного пункту. Необхідні документи:
а) копія державного акта на право власності на земельну ділянку;
б) для громадянина — власника земельної ділянки — копія паспорта (серія,номер паспорта,коли і ким виданий та місце проживання), для юридичної особи — власника земельної ділянки — копія статуту (положення) та копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи;
в) документи щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки;
г) обгрунтування необхідності зміни призначення ділянки із зазначенням її розміру.
3. Орган місцевого самоврядування розглядає заяву клопотання і в разі згоди на зміну цільового призначення земельної ділянки дає дозвіл на підготовку проекту її відведення:
- складання проекту відведення земельної ділянки, якщо зміні цільового призначення підлягає її частина;
перепогодження проекту відведення земельної ділянки з відповідними органами виконавчої влади, якщо зміні цільового призначення підлягає вся земельна ділянка.
4. Проект відведення земельної ділянки розробляється землевпорядною організацією на замовлення власника земельної ділянки.
5. Проект відведення земельної ділянки погоджується або перепогоджується з органом земельних ресурсів, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами,органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, а також підлягає державній землевпорядній експертизі, після якої замовник подає проектні матеріали відповідно до сільської,селищної,міської ради або до районної держадміністрації для прийняття рішення.
6. Рішення сільської, селищної, міської ради або відповідного органу виконавчої влади про зміну цільового призначення земельної ділянки є підставою для оформлення громадянину або юридичній особі державного акта на право власності на земельну ділянку із зміненим цільовим призначенням.
7. У разі прийняття рішення про відмову у зміні цільового призначення земельної ділянки сільська, селищна, міська рада або відповідний орган виконавчої влади протягом 15 днів письмово повідомляє про це її власника з обгрунтуванням причини відмови.
8. У разі незгоди власника земельної ділянки з рішенням сільської, селищної, міської ради або органу виконавчої влади про відмову у зміні її цільового призначення спір вирішується в судовому порядку.
Це все ідеали прописаного в Законі порядку, проте на практиці ми стикаємось із безліччю неточнстей в процедурних порядках.
Замовнику зміни цільового призначення земельної ділянки необхідно звертатись в спеціалізовану професійну організацію, яка зробить всі кроки замість нього.
Маєте необхідність змінити цільове призначення Вашої земельної ділянки - звертайтесь до нас. Тоді Ви не зіпсуєте свій дорогоцінний час розбиранням із тонкощами земельних нюансів і стояннями в безкінечних чергах, а отримаєте вже готові документи на руки в найближчий час.
(066) 830 21 78
(093) 928 30 43
(097) 931 30 03