top of page

Що б Ви змінили у рідному місті?

  • domumgroup
  • 29 июн. 2016 г.
  • 3 мин. чтения

Друзі, неодноразово натикалась в соцмережах на негативні коментарі стосовно нового будівництва у Луцьку. Одному не до вподоби те, що будуються торгові центри, іншому - житлові будинки, ще хтось проти модернізації старих будівель, споруд. (Єдине радісне - те, що хоч проти ремонту доріг нема заперечень). Але ж і тут є свої мінуси: "гроші відмивають із місцевого бюджету". Коли прислухатись до думки громадськості - то взагалі ніякі зміни у зовнішній вигляд міста не потрібно вносити! Чому так гостро постає питання таких хороших проектів, які першочергово робляться для людей?

В даній статті я хочу зібрати на свою думку найбільш цікаві для молоді проекти, які б мали право на життя саме у нашому місті. Першочергово цікавить мене реакція та пропозиції від креативних та активних людей.

№1 Набережна Стиру

Конкретно не вулиця Набережна, а саме місце відпочинку для людей біля річки по вул. Ковельська. На даний момент територія використовується молодими людьми як зона відпочинку і це є чудова альтернатива виїзду за місто до лісу чи до озера. Проте, хотілось би серйознішу інфраструктуру, красу, порядок і доступність до води.

Порівнюючи водойму в центрі старого міста у Луцьку і, наприклад, набережну Тернопольського ставу - сльози на очі навертаються. Чому в Тернополі цікаво місцевій владі доводити до пуття такі місця, а у нас - це дикість?

м. Тернопіль. Тернопільський став.

м. Луцьк. "Дикий захід". Вигляд з мосту на вул. Ковельська.

№2. Пляжна зона

Питання як на мене не менш болюче: нема куди в Луцьку поїхати позасмагати спекотним літнім днем! Водойми ніби є. (Волинь у нас взагалі синьоока!) А у місті немає жодного окультуреного пляжу. За місто не доїхати без автомобіля, маршрутки в неділю їдуть як забиті консерви! Не потрібно далеко ходити за прикладом гарно облагородженого пляжу: м. Рівне, озеро Басів Кут. Водойма практично в центрі міста з доволі брудною водою, проте для небажаючих купатись є душ на березі, як альтернатива плаванню.

Пляж дуже гарно спланований і межує з парковою зоною. Є і літні майданчики кафе із літніми терасами. По неділях влітку тут проводять дискотеки під відкритим небом.

м. Рівне, озеро Басів Кут.

м. Луцьк, Парк ім. Лесі Українки

с. Липини. Пляж

№3. Нічний транспорт

Не так давно у м. Хмельницький (та і по інших містах таке практикується), запустили нічний тролейбус. Рухається він за простим маршрутом, але функціональність і доречність його має місце. Маршрутні таксі у Хмельницькому дуже дешеві, проте і тролейбусом користуються дуже багато людей http://www.trolley.org.ua/news/223--lr--------1-.html. Що у Луцьку? Підписували неодноразово петиції про рух нічних маршруток, але далі проект ніхто не просував - не вигідно! До речі, таксі у Луцьку абсолютно не дешеве.

№4. Велодоріжки. Скейт - парки.

Особисто я ніколи не каталась на скейті, не люблю катання на роликах, але все ж бачу необхідність облаштування спеціально відведеного місця для фрірайдерів і тд. Шкода, що молодь топчеться на необлаштованих сходах пам'ятників або на Театральній площі. Про велосипедистів окрема історія - їздять на проїжджій частині дороги, чим не тільки заважають руху автомобілів, а й створюють аварійні ситуації. Велодоріжки, як проект, не є дороговартісним для реалізації - але є дуже важливим для самих людей. Хоча оцінюючи неможливість і небажання втілення такої задумки в життя місцевою владою, хотілось би організувати хоча б кільцевий проїзд через старе місто понад Стиром.

м. Луцьк. Велодоріжка, як частина тротуару. Перехожі навіть не помічають різниці.

м. Львів. Приклад облаштування велодоріжки.

№5 Більше креативу і романтики.

На відміну від інших відвіданих мною міст Луцьк не вражає креативізмом. Я про відсутність місць, де молодь власними руками створює скульптури, лавочки, місточки і інші дрібнички, які у гостей міста будуть асоціюватись тільки з серцем Волині. У Києві Пейзажна Алея, в Рівному - Парк Лебединка, в Тернополі - Парк Національного відродження, і тд. Серед ТОП-10 місць, які варто відвідати в Луцьку - Парк ім. Лесі Українки, проте інколи особисто мені не приємно гуляти цим парком - зарослі і кропива в пояс. Де облагородження, романтика і креатив? Нема... давно нема. Отже пропозиція №5 - влаштувати в місті гарний парк, зі скошеною травою, щоденними прибираннями комунальниками і, обов'язково, з красою створених місцевими митцями унікальних арт-об'єктів.

м. Рівне, Парк Лебединка, креативна лавочка

М. Рівне, Скульптури в парку Шевченка

М. Рівне, Карета закоханих

м. Рівне, Парк ім. Т. Шевченка

м. Тернопіль, Серце Кохання.

м. Луцьк, Болото посеред парку ім. Лесі Українки

В даній статті першочергово звертається увага на те, що сусідні, також не великі, міста вже досягли успіху в облагородженні територій і створенні комфортних зон для відпочинку жителів міста. Нам не потрібно зациклюватись на існуючих проблемах, а невідкладно їх усувати.

... як оце "корито" з центру міста)))


 
 
 

コメント


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

                            (066) 830 21 78

                            (093) 928 30 43

                            (097) 931 30 03

© 2015 Студія архітектури і дизайну «Domum».

bottom of page