Корисна інформація про будівництво індивідуального будинку
- Юлія
- 2 июл. 2016 г.
- 3 мин. чтения

Будівництво індивідуального житлового будинку сьогодні є досить складною процедурою - особливо для людей, які раніше з будівельними роботами не стикались взагалі. Для складання правильного графіку підготовчих робіт необхідна консультація спеціаліста. Наша стаття призначена саме для тих, хто має бажання почати зведення власного житла, але не знає, з чого почати.
Першим і найвідповідальнішим моментом у цій процедурі є земельне питання. Якщо у Вас є земельна ділянка - це не означає, що ви маєте право на ній будуватись (на жаль).
- Перший акцент - право власності. Чи знаходиться дана земельна ділянка у власності, чи в користуванні, чи Ви лише отримали рішення про наділення земельної ділянки? Це все в подальшому може вплинути на отримання права власності на об'єкт нерухомості!
- Другий акцент - цільове призначення земельної ділянки. Відповідно до кодифікатора - http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z1011-10 землі мають власний код і саме від цього залежить: чи можна будувати на даній ділянці взагалі, і що саме тут можна побудувати.
Для індивідуального житлового будівництва підійде ділянка, у правоустановчих документах на яку прописано: "Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)" з кодом 02.01.
Якщо ж код земельної ділянки не відповідає меті, яку ви переслідували купуючи її - необхідна зміна цільового призначення. Деталі описані в цій статті http://www.domumgroup.com/#!blank/gbjgx.
У випадку, коли всі документи у Вас в порядку - сміливо вирушайте в проекту організацію, яка надасть Вам послуги з розробки проектної документації для будівництва.
Такий пакет документів також може бути різним. Все залежить від того, який саме будинок Ви хочете.
Отже, що необхідно для початку будівництва приватного будинку, площею до 300 м2:
- геодезична зйомка території ( для фіксації ситуації, яка є на ділянці: наявність інженерних мереж, існуючих споруд, перепади рельєфу і тд.)
- ескіз намірів забудови. На вимогу замовника проектант розробить планування будинку, рішення по фасадах, і дасть основні техніко-економічні показники об'єкту.
- будівельний паспорт - документ, що визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці. Видається він виключно органом містобудування місцевого значення. Для його отримання необхідно подати пакет документів (прописано тут http://dbn.at.ua/doc/1_otrymannya_bud_pasporta.pdf) та ескіз намірів забудови той, що Ви отримали від проектної організації.
- проект будівництва (при бажанні Замовника, не є обов'язковим для будинків до 300м2).
Такий проект замовляється у проектній фірмі і його ціна залежить від об'ємно-планувальних рішень по об'єкту.
- Повідомлення про початок будівельних робіт. Подається до місцевого органу Державної архітектурно-будівельної інспекції Замовником особисто або за Довіреністю може подаватись проектною організацією.
Після цього можна починати будівельні роботи.
1. Схема організації робіт: від земельної ділянки - до побудованого будинку.
Для початку будівництва будинку понад 300 м2 потрібно:
- геодезична зйомка території;
- інженерно-геологічні вишукування (для обрахунку конструкції фундаментів);
- містобудівний розрахунок.
- проект будівництва (при бажанні Замовника, не є обов'язковим для будинків до 300м2).
Такий проект замовляється у проектній фірмі і його ціна залежить від об'ємно-планувальних рішень по об'єкту.
- Повідомлення про початок будівельних робіт. Подається до місцевого органу Державної архітектурно-будівельної інспекції Замовником особисто або за Довіреністю може подаватись представником проектної організації.
Після цього можна починати будівельні роботи.
Для будинків багатоквартирних потрібно спочатку визначити категорію складності. Якщо будинок не великий - його категорія швидше за все буде ІІІ-ю. Це визначається розрахунком, який проводить проектна організація. Для багатоквартирних будинків такої категорії документація така ж, як і для індивідуальних будинків площею понад 300 м2. У разі, коли категорія з розрахунку виявиться ІV-V-ю, порядок значно ускладнюється. В такому випадку необхідно 3-стадійне проектування, що передбачає 1-м етапом погодження ескізного проекту. Крім того, будівельна документація стадії "Проект" повинна проходити експертизу. Така експертиза може проводитись спеціалізованими організаціями або державної або приватної форми власності. Тільки після отримання позитивного висновку експертизи можна отримувати Дозвіл на початок будівельних робіт.
Такий же порядок розробки документації і для об'єктів ІV-V категорії виробничого призначення, тільки Ескізний проект замінюється на Техніко-економічне обгрунтування.
Якщо Замовнику здається ця схема дуже складною і незрозумілою - завжди можна звернутись за консультацією в проекту фірму. Студія архітектури і дизайну "Domum Group" надає такі послуги безкоштовно. Також, при необхідності, можна допомогти Замовнику у супроводі, коли певні роботи з переліку уже почато, і є необхідність пришвидшити процес.

Comments